Nekilnojamojo turto Vilniuje dilema
„Sveiki, esame jauna šeima, šiuo metu nekilnojamas turtas Vilniuje mums yra labai aktualus. Galvojame, ką pirkti. Nesinori gyventi toli nuo miesto soduose, kaip ir nesinori gyventi senos statybos daugiabutyje. Tačiau naujos statybos butai labai brangūs. Nežinome, ar verta į juos investuoti“, – savo abejones išreiškia vienos jaunos šeimos Vilniuje asmuo. Tokia dilema – ne unikali. Daug Vilniuje gyvenančių žmonių prieina tą klausimą, ką toliau daryti, kur ir kaip gyventi. Kokios mintys kyla jauniems žmonėms, ir kokie argumentai turėtų nustelbti abejones?
Reikia siekti likvidaus turto
Naujos statybos būstas gal ir atrodo brangesnis, tačiau laiko perspektyvoje taip nėra. Senas, blogos kokybės būstas nuvertės. NT rinkoje yra tokia sąvoka kaip „likvidumas“. Investuoti arba pirkti reikia tai, kas turi išliekamąją vertę ir galbūt kuri net auga, prisitaikydama prie rinkos lankstumo. Tačiau tam tikri nepopuliarūs, specifiniai sprendimai gal ir patenkins jūsų ypatingus poreikius (pavyzdžiui senos kaimo trobos dviem galais pirkimas vidury miškų), tačiau tokį būstą parduoti bus labai sunku, taigi, jis nebus likvidus. Tad vertėtų apsvarstyti, kokį būstą pirkti, kad vėliau jį lengvai parduotumėte.
Kaip jūsų namai atrodys po 20, po 50 metų?
Jeigu vis dar nežinote, kaip suvokti įsigyjamo turto vertę, kelkite tą laiko juostos klausimą. Kaip tie namai atrodys po 20 metų, po 50? Skirtumas tarp 2015 m. pastatyto ir 1965 m. statyto daugiabučio 2065 – ais metais tikrai bus. Jeigu tas senasis daugiabutis dar apskritai tuo metu stovės ant žemės paviršiaus. Kur jausitės laimingi ir gyvenantys pilnavertį gyvenimą, ir kur išliks ilgai vertė, ten ir įsikurkite.
Per didelės naštos užsikrauti irgi nereikia
Pasvarstymai apie patogumus, apie būsto likvidumą, žinoma, neturėtų peržengti galimybių ribų. Nors vidutinės algos statistika yra nuolat patikslinama, visada yra žmonių, kurie uždirba kur kas mažiau. Ir kurie net neplanuoja daugiau uždirbti, nes galbūt toks jų pašaukimas. Pavyzdžiui, teatro aktoriai, menininkai, dvasininkai, karininkai – dažnai tai žmonės, dirbantys iš pašaukimo ir turintys mažai galimybių kažkur uždirbti daugiau. Jeigu numatydami savo ateitį nematote savęs uždirbant daug didesnes pajamas, tai reikėtų ir su paskolomis neįsibėgėti. Tačiau tai nereiškia, kad verta pirkti patį seniausią, prasčiausios kokybės butą mediniame name, tačiau miesto centre. Jau geriau mūriniame pastate, nors ir toliau nuo centro. Visada kelkite tą klausimą, kas bus po kelių ar kelių dešimčių metų, kaip tas jūsų turtas atrodys tuomet.
Nekilnojamas turtas Vilniuje tikrai yra labai brangus, todėl dažnai norint sutaupyti yra perkama senesnės statybos namai butai. Dažnai šildymo sistemos ir katilai būna neefektyvūs ir pasenę, todėl geriausias sprendimas būtų jį pasikeisti. O tada ir atsiranda dilema, kokį rinktis. Aš pasiskaičiavus, jog dujiniai katilai yra ekonomiškiausi ir taip pat labai patogūs ( https://www.katilai.lt/dujiniai-katilai-2 ).